ERNOS

چرا در محقق سازی اهداف خصوصی سازی موفق نبوده ایم؟

چرا در محقق سازی اهداف خصوصی سازی موفق نبوده ایم؟ – آپارات
به زعم وی در حالیکه در اقتصاد کشور به لزوم توجه به دو بخش خصوصی سازی و تعاون تاکید فراوان شده است اما هنوز تا رسیدن به اهداف مورد نظر در این دو …


چرا در محقق سازی اهداف خصوصی سازی موفق نبوده ایم؟ – دیدوبین
در این کلیپ دکتر رضا طالعی فر در خصوص عدم موفقیت خصوصی سازی در کشور به عنوان یکی از سیاست های مهم پس از انقلاب صحبت به میان می آورد. به زعم وی در …


تحقق اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش …
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به … موفق به خرید سهام شرکت‌های دولتی شود، کسی آن واگذاری را نقد نمی‌کند. … بودن می‌دانند؛ چرا که وقتی شرکتی دولتی است حداقل دولت پاسخگوی مشکلات و … ایم با ایجاد مشوق‌هایی بخش خصوصی واقعی را برای حضور در واگذاری‌های دولت …


چرا خصوصی‌سازی در ایران موفق نشد؟ – مهسا نصیری* – ایرنا پلاس
خصوصی‌سازی یك سیاست اقتصادی جهت تعادل بخشیدن میان دولت و بازار … مبالغ قابل ملاحظه جهت تقویت خزانه یكی از اهداف خصوصی‌سازی بنگاه‌ها بوده یا … مشتاق به واگذاری به بخش خصوصی هستند، زیرا در نبود قوانین حمایت كننده از …


خصوصی سازی – دانشگاه علوم پزشکی تهران
گرفته می شود، به امر خصوصی سازی باید بها داده شود، چرا. که این سیاستها … خصوصی سازی در نظام سلامت داشته ایم. تا شاید … ایک خصوصی سازی موفق در کشورمان ایران و بخصوص در … مهمترین اهداف خصوصی سازی عبارتند از: ….. روشن و شفاف نبود، بطور خلاصه با گذشت بیش از یک دهه ….. از اهداف خصوصی سازی محقق نخواهد شد و پیامدهای.


تحقق اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش … – ایلنا
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: اهداف خصوصی سازی با واگذاری سهام دولت به بخش … ها موفق به خرید سهام شرکتهای دولتی شود، کسی آن واگذاری را نقد نمی کند. … بنگاهها به بخش خصولتی را بدتر از دولتی بودن می دانند؛ چرا که وقتی شرکتی … تلاش کرده ایم با ایجاد مشوق هایی بخش خصوصی واقعی را برای حضور در …


چرا در بهینه سازی مصرف انرژی موفق نبوده ایم؟ – تابناک | …
چرا در بهینه سازی مصرف انرژی موفق نبوده ایم؟ …. وی در ادامه راه جبران مافات را برنامه ریزی و هدف گذاری برای محقق کردن بهینه سازی در ساختمان ها می‌داند و …


کوچک‌سازی دولت؛ از ایده تا اجرا – سلام نو
هر چند در این مسیر آن چنان که باید موفق نبوده ایم. … کلی نظام به منظور افزایش ظرفیت اقتصاد ملی با استفاده از رویکرد بخش خصوصی با هدف بهبود … کوچک کردن ساختاری که اکنون فربه شده است محقق نخواهد شد مگر از طریق اجرای درست خصوصی سازی. … چرا برخلاف پیش‌بینی‌ها حادثه آرامکو بازار نفت را دگرگون نکرد؟


بررسی تطبیقی خصوصی سازی در برخی از کشورها
در ذیل برخی از نمونه های موفق خصوصی سازی آورده شده است: … برای یک خصوصی سازی موفق حداقل نباید توان و کارایی بخش خصوصی از دولت کمتر باشد چرا که در غیر این‌ صورت هدف اصلی از خصوصی سازی که همان افزایش کارایی است محقق نمی‌شود. … فراموشی سپرده شد تا جایی که چاره‌ای جز تغییر و تبیین اصل 44 نبود.


رده های پایین در برابر واگذاری ها به بخش خصوصی مقاومت می …
چرا خصوصی سازی در کشور موفق نبوده است؟ … شده و تنها بخشی از اهداف محقق شده، خصوصی سازی با مقاومت های شدیدی مواجه است و انتظاری که … از زمان تعیین شده این امر محقق نشده و هنوز در فروش بنگاه های کنترلی به نصف هم نرسیده ایم.


خصوصی سازی« و فرایند – کارایی | ماهنامه اقتصادی
وی عنوان کرد: اسم منطقه ویژه را به یاد 700 سال قبل، منطقه ربع رشیدی گذاشته ایم و. دوست داریم با ….. سـازی موفـق حداقـل نبایـد تـوان و کارایـی بخـش خصوصـی از دولـت کمتـر. باشـد چـرا کـه در غیـر ایـن صـورت هـدف اصلـی از خصوصی سـازی کـه همان. افزایــش … از آن چیزی که پیش بینی می شد و یا طرفداران آن توقع داشتند، محقق شده است.


مبانی و اثار خصوصی سازی در حقوق ایران و فقه امامیه – Google …
تجربه خصوصی سازی در کشورهای موفق حاکی از آن است که یکی از اقدامات این …. که در غیراینصورت هدف اصلی از خصوصی سازی که همان افزایش کارایی است محقق نمی شود. ….. نادرست از فرایند خصوصی سازی، نبود یک تعریف مناسب و جامع از مقوله و بالاتر از آن … بارها شاهد راهبردهای متفاوت دو مسؤل اقتصادی کشور در خباراقتصادی بوده ایم.


گفتگو با دکتر عباس آخوندی و بازخوانی یک خصوصی سازی …
به این دلیل که فکر می کنم کوچک‌ترین هدف در فرآیند خصوصی سازی، … می کنم می بینم به این هدف نرسیده ایم بنابراین می گویم خصوصی سازی در … این گونه نبود که جمعی بنشینند و در مورد نفت و مخابرات و هوانوردی و راه آهن …. بیشتر این کشورهاخصوصی سازی را بازار به بازار جلو برده اند و در نهایت موفق هم بوده اند.


خصوصی سازی از حرف تا عمل – ویستا
در حقیقت نیل به اهداف توسعه طلبانه خود زمینه یی شد تا خصوصی سازی … در توان بوده موانع خصوصی سازی را از پیش رو برداشته ایم، اظهار داشت؛ در حال حاضر دولت نهم رکورد … ضمن محقق کردن شعارهای خود گامی مثبت را نیز در عرصه اقتصاد از خود به ثبت رساند. … دولت در آنچه بتوان آن را فرآیند واقعی خصوصی سازی دانست، موفق نبوده است.


بررسی موضوع خصوصی سازی و تغییر ساختار اقتصادی در …
اما در خصوص بحث خصوصی سازی در برنامه پنجساله سوم توسعه باید گفت، از … ساختارهای اقتصادی، مورد استفاده قرار گیرد، زیرا به زعم محقق، نگرش حاکم بر …. 2ـ ارزیابی آرمانها و اهداف برنامه سوم توسعه در خصوص تغییر ساختار اقتصادی …. قوانین مترقی که در محتوای قانون اساسی نهفته، نظام اجرایی موفق نبوده است.


رئیس سازمان خصوصی‌سازی: بعد انتخابات 84 بیکار شدم – …
پوری حسینی با رد همه اتهامات، می‌گوید ریاست در سازمان خصوصی سازی در دولت … انتقاداتی که او و سازمان‌ خصوصی‌سازی را هدف قرار داده و هجمه‌هایی که علیه وی وجود … 93 واگذاری‌شان خاتمه یابد، محقق نشد و امروز که اواخر 97 هستیم، توانسته‌ایم تازه … این تقصیر سازمان خصوصی سازی یا هیئت واگذاری نبود؛ چراکه بررسی‌های ما …


سازمان خصوصی سازی آژانس فروش املاک نیست – فردا
در یک خصوصی سازی موفق حداقل نباید توان و کارآیی بخش خصوصی از دولت کمتر … این صورت هدف اصلی از خصوصی سازی که همان افزایش کارآیی در کشور است، محقق نمیشود. … سپرده شد تا جایی که چاره‌ای جز تغییر و تبیین اصل ۴۴ قانون اساسی نبود. … داریم و یا به آن دقت نکرده ایم همت، عزم و خواست ملی و حفظ منافع و مصلحت ملی است.


ﻫﺎ در ﮐﺸﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮرﺳﯽ ﺗﻄﺒﯿﻘﯽ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺳﺎزي ﻧﯿﺮوﮔﺎه
اﻫﺪاف اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﺧﺼﻮﺻﯽ. ﺳﺎزي ﻣﯽ. ﺗﻮاﻧﺪ ﺗﻮﺳﻌﻪ اﻗﺘﺼﺎدي. ،. ﺣـﺬف اﻧﺤﺼـﺎر وﮔﺴـﺘﺮش رﻗﺎﺑـﺖ. ،. اﻓﺰاﯾﺶ ﮐﺎراﯾﯽ …… ﻣﺤﻘﻖ ﺷﺪ. ،. ﺑﺮاي ﮐﺸﻮر ﻣﺎ. ﺑﻪ. ﻋﻨـﻮان. ﺗﺠـﺎرب. ﻣﻮﻓﻖ دﻫﻪ. 1980. ارزﻧﺪه اﺳﺖ. اﻣﺎ اﯾﻦ. ﻣﻮج ﺧﺼﻮﺻﯽ. ﺳﺎزي در …. اﯾﻦ ﻧﺒﻮد ﻗﺮاردادﻫﺎي ﺑﻠﻨﺪﻣﺪت ﻋﺮﺿﻪ ﮔﺎز در ﺑﺎزار داﺧﻠﯽ ﮔﺎز ﻧﻪ ﺗﻨ. ﻬـﺎ. ﺗـﺄﺛﯿﺮ ….. ﺗﺮدﯾﺪ ﺷﻮﻧﺪ ﭼﺮا ﮐﻪ اﻣﮑﺎن ﭘﺬﯾﺮش ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﻧﺎﺷـﯽ از ﮐـﺎﻫﺶ ﺳـﻄﺢ ﮐﻨﺘـﺮل و ﻫـﺪاﯾﺖ. ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎ.


ارزیابی خصوصی سازی طی سـه برنامه ی توسعه – جامعه …
و فرهنگی کشور در طول سه برنامه ی توسعه از جنبه های برنامه های خصوصی سازی، مورد …. اگر واحدها با ارزشی کمتر از ارزش واقعی خود به بخش دارایی های دولت در زمان کوتاه ممکن نبود. خصوصی واگذار شوند، گروهی که جانشین دولت می شوند، پس هدف تعیین شده در ….. برنامه ریزی زیربنایی فلسفه و هدف خصوصی سازی در امر واگذاریها محقق نشده.


Jamnevisi – جمع‌نویسی
در حوزه تسهیل فضای کسب و کار چندان موفق نبوده است


روزنامه دنیای اقتصاد (1388/01/24): 32 شرکت مهم در برنامه … – …
نهاوندیان خاطرنشان کرد: اینکه هدف اصلی خصوصی سازی افزایش کارایی و بهره … خشنود نبوده ایم و به این نتیجه رسیدیم که لازم است مدیریت به بخش خصوصی واگذار شود. … از کشور موفق عمل کنیم و آیا سرمایه گذار برای حضور در خصوصی سازی کشورمان … در واگذاری های قبلی ایجاد نشود؛ چرا که ایجاد خلل در موارد واگذار شده که پترو ایران …


همدلی و همزبانی راهکار اصلی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی
… چرا کشور گران اداره می شود، چگونگی واگذاری امور از سوی دولت به بخش خصوصی، فرهنگ … رکود اقتصادی همگی در گرو پیاده سازی صحیح اقتصاد مقاومتی است، موضوعی که … است لذا ارزش ها و هنجارهای مکتب اسلام باید در بستر اقتصادی کشور محقق شود. … این گام تاکنون موفق نبوده ایم و دولت برای کسب موفقیت در این زمینه بهتر است …


ﻤ د ارزﯾﺎ ﯽ ﺮ ﮫﺎی ﺮ ﯽ ﺶ ﺮ دو ﯽ وا ﺬار ﺪه – سازمان خصوصی سازی
اﻗﺘﺼﺎدي ﺑﺎ ﻫﺪف اﯾﺠﺎد ﺷﺮاﯾﻂ رﻗﺎﺑﺖ ﮐﺎﻣﻞ و ﺣﺼﻮل ﺑﯿﺸﺘﺮ ﮐﺎرآﯾﯽ اﻗﺘﺼﺎدي و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ….. ﻣﺤﺼﻮل ، ﭘﻮرﺗﻔﻮﻟﯿﻮ و ﻣﻮاردي ﻧﻈﺎﯾﺮ آن اﯾﺠﺎد ﮐﻨﺪ ، ﺧﺼﻮﺻﯽ ﺳﺎزي ﻣﻮﻓﻖ و واﻗﻌﯽ ، ﻣﺤﻘﻖ ﺷﺪه اﺳﺖ ….. ﻣﻄﻠﻮﺑﯽ اﺳﺖ ﭼﺮا ﮐﻪ ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ ﻣﺸﺘﺮك ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﻧﻘﺎط ﺿﻌﻒ ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ دوﻟﺘﯽ …… ﻧﺒﻮد ﻧﯿﺰ ، دوﻟﺖ ﻫﺎي ﺑﺴﯿﺎري از ﮐﺸﻮرﻫﺎي در ﺣﺎل ﺗﻮﺳﻌﻪ ، ﻃﯽ ﺗﻮاﻓﻘﯽ ﺑﺎ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاران …… ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﺎﻻﻫﺎي ﺑﯿﺸﺘﺮ ﯾﺎ ﺑﻬﺘﺮي ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﺮده اﯾﻢ.


روند خصوصی سازی برخلاف سیاست های ابلاغ شده رهبری است
حسن فروزان فرد، رئیس کمیسیون رقابت،خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران … قریب ۲سال است که رویکرد خصوصی سازی در کشور را مورد ارزیابی قرار داده ایم، لذا … وی با اشاره به نمونه های موفق بین المللی در حوزه خصوصی سازی اذعان کرد: … ای از اهداف از پیش تعیین شده محقق می شد آنگاه زمینه برای انتقال مالکیت نیز فراهم می گردید.


هدف خصوصي سازي افزايش كارايي است نه انتقال مالكيت به هر شكل
تجربه خصوصي سازي در ايران و تاكيد اصل 44 بر عدم واگذاري به شبه دولتي ها نيز در … هدف اصلي خصوصي سازي كه افزايش كارايي است نه انتقال مالكيت به غير، را محقق كند. … فتحي پور با اشاره به اينكه شبه دولتي ها در خريد سهام شركتها موفق نبوده و …. قوانین خصوصی سازی را با هدف کاهش تصدی دولت آغاز کرده ایم تا خصوصی سازی نه در …


اولویتی بدون اولویت – اقتصاد بازار
چگونه و تحت چه شرایطی، بخش خصوصی حاضر به همراهی و مشارکت در رونق تولید و افزایش … آن موفق نبوده ایم؛ بنابراین اگر این مهم جزو اولویت های کشور قرار گیرد، باید گفت در درجه نخست … حال باید دید ما در این کشتی چه اقدامی برای رسیدن به این هدف انجام دهیم. … چرا در حوزه تولید و اشتغال نتوانستیم فرهنگ سازی خوبی داشته باشیم؟


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر