ERNOS

معاویه آمر مستقیم به جعده برای مسموم کردن امام حسن (علیه السلام)

معاویه آمر مستقیم به جعده برای مسموم کردن امام حسن (علیه السلام)
کلیپ جانسوز مسموم (شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام) | ملا باسم کربلایی · بی کی فارسی ترجمۀ تخصصی مداحی‌های ملاباسم کربلایی.


نقدی بر تردیدهای سلفیان در باب شهادت امام حسن مجتبی علیه …
وی بعد از نقل جریان مسموم ساختن امام حسن علیه السلام به دست معاویه نوشته … مسموم کردن امام حسن به دسیسه یزید در نزد من صحیح نیست و به طریق اولی، این امر در … آنچه درباره دسیسه کردن معاویه با همسر امام حسن، جعده، دختر اشعث در مسموم کردن امام …. نویسان به نقش مستقیم معاویه در مسمومیت آن حضرت تصریح کرده اند.


آيا مسموم كردن امام حسن عليه السلام به دستور معاويه بود ؟
معاويه صد هزار (دينار) به زن امام حسن عليه السلام، جعده دختر اشعث وعده داد … ابن هند الذي أشار إليه هو معاوية بن أبي سفيان، أراد ما كان بينه وبين الحسن بن علي في أمر … كسي كه مأموريت مسموم كردن امام حسن را به عهده داشت، همسرش جعده دختر …


مسمومیت امام حسن – ویکی فقه
سدی گفته: یزید بن معاویه مخفیانه به او پیام داد که اگر حسن را مسموم کنی، من با تو ازدواج …. معاویه صد هزار (دینار) به زن امام حسن (علیه‌السّلام)، جعده دختر اشعث وعده داد تا … اشار الیه هو معاویة بن ابی سفیان، اراد ما کان بینه وبین الحسن بن علی فی امر الخلافة. … کسی که ماموریت مسموم کردن امام حسن را به‌عهده داشت، همسرش جعده دختر اشعث بن …


نگاهی به مظلومیت و تنهایی امام حسن مجتبی علیه السلام- اخبار …
خبرگزاری تسنیم: امام حسن علیه السلام را بارها مسموم کردند لیکن اثر چندانى … امام حسن علیه السلام در این باره نیز به یاران معاویه (در مجلس معاویه) فرمود: «شما را به خدا سوگند! … «تو براى گمراه کردن مردم و جلب آرا و تمایل آنان و براى این که آنان را به زیر فرمان …. او گفت: اختیار این امور با حسن بن على علیهما السلام است.


معاویه آمر مستقیم به جعده برای مسموم کردن امام حسن (علیه السلام)
حرم مطهر امام رضا س مسجد گوهر شاد …


امام حسن(ع)؛ دیدگاه‌ها و نظرها – شبکه اجتهاد
رویدادهای پر تنش دوران کوتاه خلافت امام(ع) که به صلح با معاویه انجامید و نیز حوادث پس … امام حسن مجتبی علیه‌السلام فریادرسی برای محرومان اجتماع. بخشش بی‌نظیر حسن بن علی(ع) از تمام امکانات خود برای انجام امور نیک و خداپسند، ….. کرده‌اند یزید بن‌معاویه به جعده، همسر امام مجتبی، سفارش کرد که اگر آن حضرت را مسموم …


خلافت علی بن ابی‌طالب – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
خلافت علی بن ابی‌طالب به دوران حکومت علی بن ابی‌طالب به عنوان چهارمین خلیفهٔ … چهار ماه پس از خلافت، علی در جمل گروه اول را شکست داد؛ اما نبرد صفین با معاویه به لحاظ نظامی …. البلاغه ابن ابی الحدید، علی در این هنگام به برتری خود در امر خلافت تأکید کرد؛ … مردم در برخی از شهرها و مناطق علیه عثمان شورش کردند و به سوی مدینه رو آوردند.


امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش ها | دانشنامه پژوه …
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان كه یگانه عامل بقای ….. او گفت: اختیار این امور با حسن بن علی علیهما السلام است. …. لذا گاه به طور مستقیم بر دار كشیدن آنان را نظارت می كرد و در مواردی خود فرمان قتل می داد. ….. پسرش یزید یعت بگیرد، اقدام به مسموم كردن امام مجتبی علیه السلام گرفت.


زندگینامه امام حسن مجتبی (ع)/ازتولدتاشهادت +عکس/مداحی …
نگاهی به زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام: … امام مجتبی(ع) صلح و واگذاری خلافت به معاویه را پذیرفت به این شرط که معاویه بر اساس … یزید بیعت بگیرد، صد هزار درهم برای جعده (همسر امام حسن) فرستاد تا امام را مسموم کند. …. ارائه اطلاعات دقیق‌تر به امام علی از اوضاع جامعه و همچنین آشنا کردن مردم با اهل بیت دانسته‌اند.


نگاهی به شخصیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السّلام) | …
حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) در شب پانزدهم رمضان سال دوم هجری … از خلافت آن بزرگوار گذشت كه جريان صلح آن حضرت با معاويه در سنه چهل و …. از آن است كه دانسته اى، خداوند متعال من را به محبّت ايشان امر فرموده است. …. سپس افزود: تحيّت بهتر، همان آزاد كردن او است. … جعده، حضرت امام حسن (عليه السلام) را مسموم کرد.


نگاهی کامل به زندگی امام حسن(ع)/ تأملی دقیق در کم و کیف …
هند دختر سهيل بن عمد و جعده دختر اشعث بن قيس. …. كه كمك مستقيم مقدور حضرت نبود، به طور غير مستقيم در رفع نيازمنديهاى افراد ….. حسن بن على (علیه السلام) با معاويه صلح كرد، و خون مردم را حفظ نمود»!


امام حسن علیه السلام و پاسداری از ارزش ها – دانشکده مدیریت و …
ابعاد صلح شجاعانه امام حسن علیه السلام با معاویة بن ابی سفیان که یگانه عامل …. «تو برای گمراه کردن مردم و جلب آرا و تمایل آنان و برای این که آنان را به زیر …. او گفت: اختیار این امور با حسن بن علی علیهما السلام است. ….. امام صادق علیه السلام در ادامه فرمود: «امام مجتبی علیه السلام بعد از این که جعده او را مسموم کرد، دو روز …


مروری بر زندگینامه امام حسن مجتبی(علیه السلام) | حسنیه اراک
هند دختر سهيل بن عمد و جعده دختر اشعث بن قيس. …. در خانه او نااميد برگردد و گاه كه كمك مستقيم مقدور حضرت نبود، به طور غير مستقيم در رفع ….. حسن بن على (علیه السلام) با معاويه صلح كرد، و خون مردم را حفظ نمود»!


نگاهی بر شگفتی‌های زندگی حسن بن علی(ع)
در زندگی امام حسن مجتبی علیه السلام موارد گوناگونی از بیان اخبار غیبی وجود دارد … پرسیدند: «چه کسی تو را مسموم می سازند؟ … چیزی نگذشت که جعده، همسر امام(ع)، به دستور معاویه، امام را با سّمی که در شیر … امام علیه السلام فرمود: ای بنده خدا اگر مطیع امر و نهی ما هستی راست می گوئی و ….. صراط مستقیم غایت عزاداری است.


آخرین گریه امام حسن مجتبی(ع)/ همواره دنیا را طلب می‌کنید و مرگ …
تغذیه · تردد و اسکان خوابگاه · ارتباط مستقیم با دکتر فریمان ابراهیم … امام حسن مجتبی علیه السلام در شب نیمه رمضان سال سوم هجری در مدینه چشم به جهان گشود . … و در سال ۵۰ هجری با توطئه معاویه بر اثر مسمومیت در سن ۴۸ سالگی به درجه … چگونگی شهادت امام حسن علیه السلام/جعده در ازای ۱۰۰ هزار درهم همسر خود را مسموم کرد.


میلاد دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت ، کریم اهل بیت ، …
حسن بن على (ع) تمامى توان خویش را در راه انجام امور نیک و خداپسندانه، به کار می گرفت و …. سرانجام در سال پنجاهم هجرى به تحریک معاویه بدست همسر خود (جعده) مسموم و شهید و در … ابراز محبت پیامبر (صلى الله علیه و آله) نسبت به امام حسن (علیه السلام) تا ….. برترین علم ها، علمی است که مستقیما از ذات الهی به شخصی افاضه شود که به آن …


تأملی دقیق در کم و کیف صلح امام مجتبی(ع) با معاویه – شورای …
هند دختر سهیل بن عمد و جعده دختر اشعث بن قیس. …. او ناامید برگردد و گاه که کمک مستقیم مقدور حضرت نبود، به طور غیر مستقیم در ….. حسن بن على (علیه السلام) با معاویه صلح کرد، و خون مردم را حفظ نمود»!


بیست و هشتم صفر – ایران افشاگر
«چون پیامبر صلی‌الله علیه و آله به بستر بیماری افتاد اصحاب بر گرد او جمع شدند. … آزاد کردن از احکام و قوانینی که به سود یک طبقه بر دیگران تحمیل شده بود، این … مستقیم پیامبر برخوردار بود و این تأثیر تعیین‌کننده‌یی در شخصیت امام‌حسن داشت. …. در سال ۵۰هجری، به‌تحریک معاویه توسط همسرش ”جعده“ مسموم شد و به‌شهادت رسید.


ﺑﺴﻢ ﺍﷲ ﺍﻟﺮﺣﻤﻦ ﺍﻟﺮﺣﻴﻢ – شورای عالی انقلاب فرهنگی
ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم. ] او ﭘﺴﺮ ﻋﻤﻮ و داﻣﺎد ﻣﺤﻤﺪ و ﺧﻠﯿﻔﻪ ﭼﻬﺎرم و ﯾﮑﯽ از اوﻟﯿﻦ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﺑﻮد ﮐﻪ ﺑﻪ رﺳﺎﻟﺖ. ﻣﺤﻤﺪ اﯾﻤﺎن آورد . اﯾﻦ …… ﺑﺼﺮه ﺑﻪ درﺧﻮاﺳﺖ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎن ﻋﺜﻤﺎن ﺑﻦ ﺣﻨﯿﻒ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺧﺎﻣﻮش ﮐﺮدن اﯾﻦ ﻓﺘﻨﻪ و ﭘﺮﻫﯿﺰ از رﯾﺨﺘﻦ ﺧﻮدن …. ﻣﻤﺎﻧﻌﺖ ﻧﮑﻨﻨﺪ ﻫﺮﭼﻨﺪ آﻧﺎن آن را ﻣﺤﻞ ﺗﺒﻠﯿﻎ ﺑﺮ ﺿﺪ اﻣﺎم ﮐﺮده ﺑﻮدﻧﺪ، و ﻧﯿﺰ اﻣﺮ ﮐﺮد ﮐﻪ ﺳﻬﻢ آﻧﺎن از. ﺑﯿﺖ …… ﺣﻘﯿﻘﺖ ﻧﻘﺪ رواﯾﺎﺗﯽ آورده ﮐﻪ ﺑﻪ ﺻﺮاﺣﺖ ﺑﯿﺎن داﺷﺘﻪ ﺟﻌﺪه ﺑﻨﺖ اﺷﻌﺚ ﺑﺎ ﺗﻮﻃﺌﮥ ﻣﻌﺎوﯾﻪ او را ﻣﺴﻤﻮم ﮐﺮده. اﺳﺖ.


بروشور ولادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) » ناجیه :: …
بروشور ولادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) … معاویه (لعنت الله علیه) آمر مستقیم به جعده (لعنت الله علیه) برای مسموم کردن امام حسن (علیه …


اخبار > رحلت حضرت محمد(ص) ، شهادت امام حسن مجتبی(ع … – …
زندگی پیامبر اسلام و ائمه هدی(علیهم السلام) داستان انسان های پاک و به کمال رسیده ای است که برای هر پوینده ای، راهی هموار و مستقیم به سوی حقیقت را نشان می دهد، … هجری در سن ۴۷ سالگی به دستور معاویه بن ابی سفیان و به دست جعده دختر اَشْعَثِ بنِ قِیس مسموم شد و بر اثر همان زهر به شهادت رسید. … وصایای آموزنده امام حسن علیه السلام به جُناده.


اﻣﺎم ﺣﺴﻦ (ع) زﻧﺪﮔﯿﻨﺎﻣﻪ
اﻣﺎم ﻣﺠﺘﺒﻰ (ﻋﻠﯿﻪ اﻟﺴﻼم) ﮔﺎھﻰ ﻣﺒﺎﻟﻎ ﺗﻮﺟﮫﻰ ﭘﻮل را، ﯾﮑﺠﺎ ﺑﻪ ﻣﺴﺘﻤﻨﺪان ﻣﻰ … ﮐﻤﮏ ﻏﯿﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ … ﮔﯿﺮى دوﺳﺘﺎن ﮐﻮﺗﻪ ﺑﯿﻦ و دﺷﻤﻨﺎن ﻣﻐﺮض ﯾﺎ ﺑﻰ اطﻼع ﮔﺮدﯾﺪه اﺳﺖ، ﻣﺎﺟﺮاى ﺻﻠﺢ آن ﺣﻀﺮت ﺑﺎ ﻣﻌﺎوﯾﻪ و …… ﺣﮑﻮﻣﺖ را ﺑﻪ وى واﮔﺬار ﮐﺮد ﮐﻪ در اداره اﻣﻮر ﺟﺎﻣﻌﻪ اﺳﻼﻣﻰ ﺗﻨﮫﺎ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﻗﺮآن و روش ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ….. ﮔﻮﯾﻰ اﻣﺎم ﺣﺴﻦ و اﻣﺎم ﺣﺴﯿﻦ (ﻋﻠﯿﮫﻤﺎاﻟﺴﻼم) (ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر روﺷﻦ ﮐﺮدن ﻣﺎھﯿﺖ ﺿﺪ اﺳﻼﻣﻰ ﺣﮑﻮﻣﺖ ا …. ﺟﻌﺪه اﻣﺎم ﺣﺴﻦ ﻣﺠﺘﺒﻰ (ﻋﻠﯿﻪ.


بدترین زنی که در خانه بهترین مرد زندگی کرد – وعده صادق
جعده همسر امام حسن(ع) که نفاق را از پدرش به ارث برده بود، در آرزوی همسری یزید دست … مضافا بر اینکه اگر تعداد ازدواج‌های امام علیه السلام زیاد بود، باید فرزندان آن … حسن مجتبی(ع) است که با توطئه و وسوسه معاویه، امام مجتبی(ع) را مسموم کرد و به شهادت رساند. … تا پایان عمر امام، همسرش بوده است و برخی مورخین نیز به این امر تصریح کرده‌اند.


ﺳ ر ﻤﺪن ا ﻼ ﯽ و ﻨﺎ – پژوهشنامه تاریخ تمدن اسلامی
ﻨﯿﻦ ﻋﻠﯿﻪ. اﻟﺴﻼم ﭘﺲ از رﺣﻠﺖ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ اﮐﺮم و ﺑﻌﺪ از ﺳﻪ ﺧﻠﯿﻔﻪ ﻧﺨﺴﺖ، رﻫﺒﺮ و. ﭘﯿﺸﻮای ﺟﺮﯾﺎﻧ. ﯽ. اﻋﺘﻘﺎدی و ﺳﯿﺎﺳﯽ … اﻣﺎم. ﺳﺨﺖ. ﻧﮕﺮان آن. ﺑﻮد. ﮐﻪ زﻣﺎم اﻣﻮر ﻣﺮدم در آﯾﻨﺪه ﺑﻪ دﺳﺖ ﻣﻌﺎوﯾﻪ اﻓﺘﺪ و ﻣﻌﺎوﯾﻪ ﻧﯿﺰ ﺗﻨﻬﺎ ﻣﺎﻧﻊ ﺟﺪی ﺑﺮ ﺳﺮ. راه ﺣﮑﻮﻣﺖ …. ﺗﺮﺳﯿﺪن و ﻓﺮار ﮐﺮدن از دﺳﺖ ﻋﻠ. ﯽ. ﺑﺮا. ی …… ﻫﻤﺴﺮ اﻣﺎم ﺣﺴﻦ. )ع(. را ﺗﻄﻤﯿﻊ ﮐﺮد ﺗﺎ ﻣﻮﺟﺒﺎت ﺷﻬﺎدت آن ﺣﻀﺮت را ﻓﺮاﻫﻢ ﮐﻨﺪ . او. ﺑﻪ. ﺟﻌﺪ. ۀ. ﺑﻨﺖ … ﻣﺴﻤﻮم ﮐﺮد، ﻣﻌﺎوﯾﻪ. ﺑﻪ او.


مرکز پژوهش های اسلامي رسانه – صدا و سیما
امام زاده عظيم الشأن حضرت موسي مبرقع، فرزند بلافصل امام جواد(ع) و برادر امام هادي(ع) است. … اين بانوان بزرگوار پس از وفات در كنار حضرت معصومه(عليها السلام) به خاك ….. است و پيامبر(ص) و ائمه شيعيان همواره توصيه به انجام امر به معروف و نهي از منكر داشته …… يكي از عمّال معاويه با نوشيدن شربت عسلي (3) كه مسموم شده بود، به شهادت رسيد.


بیست و هشتم صفر، رحلت پیامبرعظیم‌الشأن اسلام و … – …
میلاد هفتمین پیشوای تشیع انقلابی، امام موسی‌ابن جعفر … پیشوای شیعیان، مقتدای تاریخی مجاهدان، امام حسن مجتبی علیه‌السلام را گرامی می‌داریم. … «چون پیامبر صلی‌الله علیه و آله به بستر بیماری افتاد اصحاب بر گرد او جمع شدند. ….. امام‌ حسن مجتبی سرانجام در سال 50هجری، به‌تحریک معاویه توسط همسرش ”جعده“ مسموم شد و به‌ شهادت رسید.


امامان شیعه – ويکی شيعه
از ۲۶۰ق، پس از درگذشت امام حسن عسکری(ع) و انتقال امامت به فرزند ایشان، امام مهدی(ع)، امامت … پیامبر(ص) منتقل گردید و تحت سرپرستی و پرورش مستقیم آن حضرت درآمد. …. امام حسین علیه‌السلام ده سال امامت نمود که به جز ۶ ماه آخر مصادف با خلافت معاویه و در ….. به بعضی از روایات شیعه) به دسیسه معتمد خلیفه عباسی مسموم و به شهادت رسید.


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر