ERNOS

رازهای معماری در ساختار مساجد

مطالعه ای در معماری مساجد ایران برای الگو یابی معماری مساجد …
بوشهر، شیوه خاصی در ایجاد روابط فضایی، فرم و ساختار سازه ای دارند که شباهت هایی … می دهد مؤلفه های طراحی و ساخت وساز مساجد، در نوع معماری بومی به لحاظ برون گرا یا …


معماری مساجد در ایران – برترین ها
هر نوع بنایی اسلوب ساخت و معماری خاص خود را دارا می باشد که کمابیش در تمامی انواع آن رعایت می شود. مسجد نیز از این قانون مستثنی نیست. بنابراین …


مقایسه ساختار فضایی -عملکردی مسجد امام اصفهان و مسجد …
پژوهش بر این مبنا استوار است که معماری مسجد وکیل شیراز و امام اصفهان به عنوان شاخص های دو دوره ی … واژه های کلیدی: مسجد امام، مسجد وکیل، ساختار، فضا، عملکرد.


مسجد – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
تحلیل ساختار مسجد و فضای ریاضی آن باعث شده که شاخص‌های بسیاری نمادین شود. … موزون و قوس‌های صعودی و نزولی که از راز آفرینش پرده برمی‌دارد هر کدام به بیننده آرامش روحی و معنوی می‌دهد. … مساجد در معماری ایران از سیر طراحی تکاملی برخوردارند.


بررسي عوامل موثر بر شکل گيري سبک معماري مساجد دوره …
بر شكل گيري سبك معماري مساجد دوره قاجار در شهر اروميه است.سوال اصلي اين … از آثار معماري مساجد. شده است؛كه بسيار ساده و بدون تشابه با ساختار مساجد معمول كه بي.


ایمان و عشق، ستون های مساجد
در “مسجد ایراني” از ایوان هاي بزرگ در معماري ساساني، … این رو، معمار در توازن اجزاء ساختار مسجد کوشیده است، …. اولین مساجد در شهر “راز” یا “ري” به این نام معروف شده.


انواع مساجد و عناصر معماری مساجد اسلامی
در ایران پس از فرو افتادن ساسانیان بود که ساخت مساجد آغاز شد. …. تنها باشد و چه غرق در جماعت، ساختمان مسجد طوری است که راز و نیازهای وی را با معبود …


بررسی مؤلفه‌های معماری در مساجد معاصر ایران – مطالعات محیطی …
و رویکردهای معماری مساجد، به بررسی شکل گیری سه نمونه از مساجد معاصر ایران ( مسجد … انطباق با معماری سنتی موفق بوده اند، که به اصول و معیارهای سنتی مساجد مانند؛ ساختار … به آن نایل آید «حضور قلب» به هنگام ادای نماز و راز و نیاز با پروردگار است.


ویژگیهای معماری مساجد ایران
همچنین ، مساجد و مدارس چهار ایوانی که طرح این مساجد و مدرسه ها تنها بر اساس پلان کهن … با آغاز عصر اسلامی ، در تاریخ آرایشهای معماری و رابطه ساختمان با آرایش آن ، فصل تازه …. راههای باستانی ناحیه اصفهان و بناهای وابسته به آنها ، ترجمه مهدی مشایخی ،ترهان …


گونه شناسی معماری مساجد محلّه ای شهر سنندج در دورة قاجار
این تحقيق با شناسایی معيارهای معماری ساخت مساجد محلّه ای سنندج در دورة قاجار … هم چنين تحليل گونه ها نشان می دهد که این سبک از معماری متناسب با شرایط زمان و مکان.


برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر