ERNOS

خصوصی‌سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل نگرفت

خصوصی‌سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل …
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، خصوصی‌سازی یکی از مؤلفه‌های حائز اهمیت در اقتصاد و هموارسازی پیشرفت و توسعه اقتصادی جوامع به شمار می‌رود.


خصوصی‌سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل …
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، خصوصی‌سازی یکی از مؤلفه‌های حائز اهمیت در اقتصاد و هموارسازی پیشرفت و توسعه اقتصادی جوامع به شمار می‌رود. خصوصی‌سازی …


خصوصی سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل …
خصوصی سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل نگرفت/ در واگذاری ها حساب … جمعی از کارشناسان اقتصادی استان مرکزی معتقد هستند هدف از …


رانت و فساد دلیل ناکامی در خصوصی سازی – اقتصاد آنلاین
طبیعی است در چنین بستری، خصوصی‌سازی به درستی صورت نگیرد و … تنها عنوانی عوض شد و جنبه اقتصاد سیاسی خصوصی‌سازی بیشتر مورد هدف … صورت نگرفت و دولت و نهادهای دولتی به هر شکلی انحصار خود را در بازار حفظ کردند.


خصوصی‌سازی؛ باری که منزل نرسید | پایگاه خبری اتاق ایران
خصوصی بدهد. … از طرف دیگر، فشار سیاسی که بر واگذاری‌ها وارد می‌شود، خیلی عجیب است. …. بخش خصوصی در حوزه‌های مورد واگذاری، به نحو مناسبی شکل نگرفت.


بایگانی‌های فروش سهام – خبرگزاری بی مرز نیوز
خصوصی‌سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل نگرفت/در واگذاری‌ها حساب شده … جمعی از کارشناسان اقتصادی استان مرکزی معتقد هستند هدف از خصوصی‌سازی …


ارزیابی رسانه ای از روند خصوصی سازی و علل ایجاد مفاسد …
ارزیابی رسانه ای از روند خصوصی سازی و علل ایجاد مفاسد اقتصادی · ارزیابی رسانه … رویکردی که به خودی خود می‌تواند زمینه‌ساز فساد باشد.(کیهان) و …


خصوصی‌سازی به سبک روسی – تجارت فردا
ولی ماده 15 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 هم به هیچ وجه اجرایی نشد. بدون وجود نهادهای خصوصی بازار، خصوصی‌سازی می‌توانست به ضد خود بدل شود؛ که شد. … اگر دولت ایران می‌خواست خصوصی‌سازی را به شکل واقعی اجرا کند، لازم بود … آیا می‌توان نوعی هدف‌گیری سیاسی را در این سبک از خصوصی‌سازی جست‌وجو کرد؟


خصوصی‌سازی چگونه منحرف شد؟ – روزنامه دنیای اقتصاد
دنیای اقتصاد : مسیر انحرافی در خصوصی‌سازی به شکست این سیاست منجر شد. … مردمی در روند خصوصی‌سازی معرفی و تاکید می‌کند به دلیل شکل واگذاری و نبود … وقتی وارد مناسبات اقتصاد سیاسی کشور می‌شود، در اقتصاد، بیماری هلندی و … دولت رانتیر، دولتی است که بخش اعظم درآمد خود را از راه صدور یک یا چند ماده خام …


خصوصی‌سازی و تغییر آرایش سیاسی و اقتصادی در ایران – …
دستگیری پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی مجدداً بحث‌ها پیرامون موفقیت‌ها و … خصوصی‌سازی و تغییر آرایش سیاسی و اقتصادی در ایران … و هم پس از پایان جنگ ایران و عراق به شکل پراکنده و غیرمتمرکز در حال اجرا بود. … با کمترین دغدغه ممکن به بسط مالکیت خود در بخش‌های تولیدی و بازرگانی بپردازند.


خصوصی‌سازی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
اهداف استراتژیک خصوصی‌سازی می‌توانند در جهت توسعه اقتصادی، اجتماعی و … خصوصی سازی، حتی قبل از شروع اقدامات اجرایی در مرکز حکومت، ارائه دو بستر زیر …


خصوصی‌سازی خدمات عمومی در نظام حقوق اقتصادی ایران، فرانسه …
اﻗﺘﺼﺎدي. ،اﯾﺮان. ﻓﺮاﻧﺴﻪ و اﻧﮕﻠﺴﺘﺎن. ﺣﯿﺪر ﻣﺤﻤﺪ ﻧﮋاد. ١. ﭼﮑﯿﺪه. ﺧﺼﻮﺻﯽ. ﺳﺎزي ﺧﺪﻣﺎت ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺣﺬف ﯾﺎ ﺑﻪ ﺣﺪاﻗﻞ … ﺑﻪ ﺷﮑﻠﯽ ﻓﻌﺎل اﺻﻼح … دﺳﺘﻮر ﮐﺎر ﺧﻮد ﻗﺮار دادﻧﺪ و ﻓﺮاﯾﻨﺪﻫﺎي اﺻﻼح ﺑﻪ دﻻﯾﻞ ﻣﺨﺘﻠﻒ و ﺑﺎ اﻧﮕﯿﺰه …… ﻣﺠﻠﺲ ﭘﻨﺠﻢ ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺷﺪ؛ اﻣﺎ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ وﺟﻮد ﻣﺸﮑﻼت اﺟﺮاﯾﯽ ﻧﺸﺪ ﺗﺎ ….. ﺑﯿﻦ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ و ﻓﻀﺎي ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺑﺴﺘﺮﻫﺎي ﻻزم.


چقدر زمینه‌ها برای واگذار هپکو آماده بود؟ – نسیم آنلاین
اما فرآیند خصوصی‌سازی در یک اقتصاد بسته تا چه حد با آنچه مورد تایید علم اقتصاد است، مطابقت دارد؟ … ماشین‌چیان: فضای شکل گرفته در پس از انقلاب مجالی برای اعتقاد به … از دهه ۸۰ به بعد، تقریبا در دنیا بحثی درمورد خصوصی‌سازی مطرح نشد؛ به … هزینه سیاسی را باید از کیسه اعتبار خودش خرج کند، اما هزینه مالی از …


سرمایه‌داری مطلق / جان بلامی فاستر / ترجمه‌ی هومن کاسبی – نقد …
توسط نقد اقتصاد سیاسی • 12/05/2019 … میزس نقش مشاور اقتصادی را برای صدراعظم/دیکتاتور فاشیست اتریش، … شایستگی که فاشیسم به این ترتیب برای خودش به دست آورده است، تا ابد در تاریخ … [xv] همان‌طور که فوکو به شکل درخشانی توضیح داد، نقش دولت دیگر … با وجود این، هیچ یک از این‌ها موجب حذف گرایش بنیادین رکود نشد.


دموکراسی – پژوهش‌نامه انتقادی – پژوهشگاه علوم انسانی
سیاست دانست که اخیرا در حال باز کردن جای خود در محافل دانشگاهی. کشور است. … کاربردی انتخاب عمومی (مانند خصوصی سازی) می پردازد. … اقتصادی برای تحلیل رفتار سیاسی است، در حالی که در سابق این حوزه انحصار در …. فصل سوم به شکل دقیق تری به شکست بازار و و به طور ضمنی ناکارآمدی های دولت ….. بستر نهادی آن فهم کنیم.


اتونومیسم و مناسبات اقتصاد سیاسی سرمایه داری جهانی؛ مطالعة …
سازی، رفع موانع پیوستن به سازمان … در شکل گیری این مناسبات نوین سرمایه داری تاثیرگذار بوده است؛ 3( بررسی مناسبات … در اقتصاد سیاسی ایران پرداخته است، کتاب »اقتصاد ایران در بستر جهانی شدن« اثر محمد … انباشت سرمایه نیز در طول زمان خودش را ارتقا داده و به روز رسانی می کند.


نئولیبرالیسم: پیدایش یک دشنام سیاسی | بخش ۱ | بورژوا
تقریباً کسی نیست که خود را «نئولیبرال» بخواند؛ همیشه این دیگران هستند که این … مقدس یا نامقدس شکل گرفته که شبح نئولیبرالیسم را از صحنه جهانی بیرون کند. … با فهم درون‌مایه‌های نئولیبرالیسم اولیه می‌توان پی به مبانی سیاسی، اقتصادی و … بنابراین لازم است نه فقط فضای فکری و سیاسی این عصر که بستر تاریخی آن را …


برنامه‌های سال 98 پوری حسینی برای خصوصی‌سازی- اخبار …
رئیس سازمان خصوصی سازی درباره برنامه های پیش روی این سازمان در سال جاری گفت: … به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میرعلی اشرف عبدالله‌پوری … پوری حسینی در تشریح دلایل این اظهار خود مبنی بر نشدنی بودن واگذاری این … شود،اما به جهت تراکم کاری در مجلس و جلسه سران سه قوه مطرح و تصویب نشد.


روزنامه صبح اقتصاد|تحلیل اقتصادی|تازه ترین اخبار اقتصادی
صبح اقتصاد اولین روزنامه در زمینه تحلیل اقتصادی,سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تازه ترین اخبار سیاسی و اخبار اقتصادی به موضوعاتی چون بانک و بیمه و صنعت و …


خصوصی‌سازی سفید یا سیاه؟ – سرپوش
کارنامه‌های «سیاه» و «سفید» در خصوصی‌سازی مقایسه شدند؛ … منظور از دوره گذار این است که اقتصاد تا مقطع قبل از خصوصی‌سازی در بستر غیررقابتی و … پیش‌نیازهای خصوصی‌سازی، اقتصاد خود را بر ریل کارآیی سوار کرد. … به خلق ارزش نشد، بلکه محملی ایجاد کرد برای پهن کردن سفره رانت و فساد.


اصل مقاله – مطالعات اقتصاد سیاسی بین الملل
نشانگان سلامت نظام سیاسی و اقتصادی و حکمرانی خوب هستند و در جهان امروز، ….. در امر اطلاع رسانی در نحوه فروش شرکت های دولتی، چندان صورت نگرفت. … خصوصی سازی نه در فرایند رقابتی بلکه به شکل رانتی و اختصاصی سازی بود. … یکی دیگر از بسترها یا عوامل ساختاری مؤثر بر فساد در دو دهه اخیر، ساختار نسبتا.


قانون مديريت خدمات كشوري )اصول، مباني و … – مجلس و راهبرد
نشان داده نشد و اکنون با گذشت هفت سال از اجراي آن، بسياري از احکام اين قانون يا به … شکلي و محتوايي قانون و درعين حال عدم تناسب مباني نظري آن با شرايط حاکم بر …. در حالي که حکمراني به صورت فعاليت هاي مقامات اداري، سياسي، اقتصادي به منظور ….. و سياسي، رگه هاي مديريت دولتي نوين خود را در قالب سياست خصوصي سازي به عنوان.


مبانی و اثار خصوصی سازی در حقوق ایران و فقه امامیه – Google …
برخی تحلیل های اقتصادی خصوصی سازی، فروش جزیی بنگاههای دولتی که در آلمان در ….. اما از آنجایی که شکل واقعی به خود نگرفت و همواره زیرنفوذ مستقیم دولت بود و ….. خوش بین نیستند وفضای سیاسی بسترهای لازم را برای این امر ایجاد نکرده است.


کتاب راهبرد تولید دانش بنیان – بنیاد ملی نخبگان
2. راهبرد »توليد دانش بنيان«؛ جايگاه شركت هاي دانش بنيان در اقتصاد مقاومتي …… بنيانگذاري. خود استقالل روحيه و شخصيت و هويت ملي است، هم قدرت سياسي. …. در بستر نرم و راحتي نميخواهيم آرمان هاي اين ملت و. بخوابيم و …… شکل نگرفت، استقالل اقتصادي اين کشور تحقق توليد ملي نمي گيرد؛ و اگر …… عمومي و خصوصي سازي. 4.


روزنامه شرق (1391/02/05): راه حل مسایل اقتصادی در دالان های … …
اما در عمل به دلیل تمرکز قدرت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در کشورهای توسعه … اصولاخصلت نظام های ایدئولوژیک خصوصا در بستر اقتصاد نفتی، بروز و …. به هر حال باید نهادهای مدنی و بازار نیز شکل و جایگاه خود را پیدا کنند و سه ضلع مثلث ما کامل شود. …. یکی اینکه مثلاتجربه این دو دهه اخیر در حوزه خصوصی سازی نشان می دهد تمامی …


نگاهی به زمینه‌های اقتصادی انقلاب مشروطیت – مشروطیت | …
صنعتی نبود و در طول قرن نوزدهم نیز صنعتی شكل نگرفت تا ماشین‌آلات و …. پی‌آمدهای این وضعیت ناهنجار اقتصادی خود را به شیوه‌های مختلفی در زندگی روزمره مردم نشان می‌داد.


اقتصاد
فارس …


خودش
سپاهان ۲ / قلعه‌نویی، انتقام خودش و استقلال را گرفت و … خصوصی‌سازی در بسترهای سیاسی و اقتصادی خودش شکل نگرفت/در واگذاری‌ها …


راغفر : نئولیبرال‌ها در تمام مراکز تصمیم گیری کشور نفوذ …
دکتر «حسین راغفر » چهره آشنای اقتصادی این سال ها هیچگاه از گفتن و … ند و اعتماد سیاسی را خدشه دار کرده اند مشارکت مردم و توسعه نهادهای مدنی است. … و به تدریج تبدیل به گفتمانی مسلط شد و این خودش را در الگوهای برنامه …. هزاران میلیارد دلار درامد ارزی به اسم خصوصی سازی نابود شد. … شکل مبتذل سرمایه داری در ایران.


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر