ERNOS

بهایی ستیزی حکومت دینی جمهوری اسلامی ۲۱سال زندان برای هفت هموطن بهایی بوشهری

حبس برای بهاییان بوشهر به ″جرم″ رفت‌وآمد با مسلمانان | …
دادگاه انقلاب هفت بهایی بوشهر را در مجموع به ۲۱ سال حبس محکوم کرد. … و پونه ناشری از بهاییان ساکن بوشهر هر یک به سه سال زندان محکوم شدند. … جاری میلادی با انتشار گزارشی از وضعیت حقوق بشر در ایران جمهوری اسلامی را … صدیقه وسمقی از امضاکنندگان بیانیه در گفت‌وگو با دویچه‌وله این اقدام را ضد دین و اخلاق خواند.


نگاهی به علل سرکوب بهائیان در ایران | ایران | DW | 22.10.2017
آنها طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان اقلیت دینی شناخته نشده‌اند و در نتیجه طبق همین قانون جزو اقلیت‌های دینی‌ای نیستند … بهاء‌الله دو سال در زندان عکا و ۷ سال در حبس خانگی بود. … حکومت به نظم نهادهای بهائی به عنوان چالشی برای خود می‌نگریست. … هفت تن از اعضای جامعه بهائيت در سال ۲۰۰۸ دستگیر شدند.


بهائیان و اعدام‌های پس از انقلاب – BBC News فارسی
این نامه ها از ابراز وفاداری به حکومت اسلامی آغاز شدند و به فاصله گذاری با آن و دست … اگرچه رهبران بهایی ستیز جمهوری اسلامی از قبل کمر به منزوی کردن … می کند، و از زندانی ها و مفقودین و اخراج کارمندان بهایی و مصادره شرکت امنا و … Image caption اصل اطاعت از حکومت زمانی به بهاییان کمک می کرد که دین و حکومت از هم جدا …


بهائی‌ستیزی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مخالفت و بابی/ بهائی ستیزی علمای دینی شیعه و حکومت قاجاریه آغاز شد. … شیعه در بهائی ستیزی در دوران قاجاریه و پهلوی، در دوران جمهوری اسلامی به یکی شدن بهائی ستیزان حکومتی ….. در حال حاضر هفت بهائی به دلیل اعتقادات خود در یمن در زندان هستند.


چرا این همه نفرت و کینه علیه بهاییان؟ – رادیو فردا
در ماه‌های اخیر نقض حقوق شهروندان بهایی در ایران شدت گرفته است. … و توقیف می‌کنند، آنها را شکنجه می‌کنند، رهبران آنها را به زندان می‌اندازند، خانه‌های آنها …. مخالفان یا منتقدان روحانیت شیعه و حکومت دینی (حتی تا حد روسای جمهوری اسلامی، …


برچسب‌ها:, , , ,

فروشگاه مارکت سنتر