ERNOS

برادری= برابری =ظلمات سید عنی

آزادی، برابری، برادری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
آزادی، برابری، برادری (به فرانسوی: Liberté, Égalité, Fraternité) شعار رسمی جمهوری فرانسه است. … براساس اصول جمهوری فرانسه: «برادری یعنی در کنار هم بودن.


آزادی برابری برادری – دیکشنری آنلاین آبادیس
آزادی برابری برادری آزادی، برابری، برادری (به فرانسوی: Liberté, Égalité, … (یعنی در صورت عدم تصریح نص قانون، هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت).


دیکشنری فرانسه به فارسی – معنی و ترجمه لغت fraternité
1. J’adore cette fraternité des peuples. 1. من عاشق این برادری بین مردمم. 2. Liberté, Égalité, Fraternité, devise de la République française. 2. آزادی، برابری، برادری، …


متن کامل وصیت‌نامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی رحمه‌الله
… را بویژه ملت ایران اسلامی رابیدار نموده واز ظلمات ستمشاهی به نور اسلام هدایت نموده. … و از آن جمله مراسم عزاداری ائمه اطهار و بویژه سید مظلومان و سرور شهیدان، حضرت …. و اگر مراد از تجدد و تمدن به آن معنی است که بعضی روشنفکران حرفه‌ای می‌گویند ….. به امید روزی که با خواست پروردگار عالم این برادری و برابری حاصل شود.


3. مساوات اسلامی
می رویم سراغ مساوات اسلامی، برادری و برابری اسلامی. کسانی که ابا عبد … اسم یکی از آنها «جون» است که می گویند مولی ابی ذر غفاری، یعنی آزاد شده جناب ابوذر. [390].


نظريه خلافت عمومي انسان{1} در انديشه سياسي سيد محمدباقر …
مبنا و محور بنيادين نظريه هاي سياسي شهيد آية اللّه سيد محمدباقر صدر (ره) را “نگرش و جهان بيني … “اي برادر تو همه انديشه اي مابقي خود استخوان و ريشه اي.” [6] ….. قرآن ابتدا از خلق آسمان ها و زمين سخن مي گويد و بعد با جعل ظلمات و نور آن را كامل مي كند. [35] … با هم برابرند و حق خلافت هيچ كس طبيعتا بيش تر از ديگري نيست، يعني همان حق و


اسلام مذهب صلح و آشتی است – مرکز بررسی های اسلامی
به قلم: حضرت آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی. در قرن ششم میلادی هنگامی که ظلمت شرک و بت پرستی جهان را فرا گرفته و تاریکی جهل و … جزیرۀ عربستان را تیره و تار کرده بود، آفتاب درخشانی در افق جزیرة العرب طلوع نمود یعنی نابغه ای …. عمومی) و مقررات ارث بخشی هم از وظائف اسلام و وظائف اخلاقی است مانند مساوات و برادری و برابری.


۷ نکته که باید درباره آریایی قهرمان و عرب سوسمار‌خور بدانید | …
عرب‌ها عرب (به معنی آن تصویر کلیشه‌ای مرد شکم‌گنده خشکه مذهب سعودی) … بخوانیم، چه برسد به اینکه معنی آنها را بفهمیم، اما خیلی از ما قسمت‌هایی از قرآن و …… ولی من در این شب تار که پرده ی ظلمت بر ممالک اسلام فرو کشیده است در کوهها آتش …… آیا آنان برابری و برادری را باور دارند؟ …… کسی که ادعا میکند سید است قطعا نژاد پارسی ندارد.


ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ ﻫﺎ ﻭ ﺍﻧﺪﻳﺸﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﻧﺘﻘﺎﺩﻱ ﻣﺘﻔﻜﺮﺍﻥ ﻣﺴ
ﻇﻠﻤﺎﺕ ﺩﺭﺁﻳﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺳﻮﻱ ﻧﻮﺭ ﺷﺘﺎﺑﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻗﺪﺭﺕ ﻭ ﺧﺸﻢ ﺣﺎﻛﻢ ﻧﺘﺮﺳﻨﺪ ﻭ. ﺑﺪﺍﻧﻨﺪ ﻛﻪ ﺣﺎﻛﻢ … ﺳﻴﺪ ﺩﺭ ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﻲ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺩ ﻣﺒﻨﺎ ﺭﺍ ﺁﺯﺍﺩﻱ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﻱ ﻭ ﺑﺮﺍﺑﺮﻱ … ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ ﻳﻌﻨﻲ ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺕ ﻭ ﺗﻠﮕﺮﺍﻑ ﻛﺎﻣﻼً ﺗﺤﺖ ﻧﻈﺮ ﻭ ﻛﻨﺘﺮﻝ.


۴- مساوات و برابری، فلسفه‌ی پیامبر و حکومت – عقیده
مساوات و برابری، فلسفه‌ی پیامبر و حکومت … هریکی به جایی رفت و جمع را پراکنده و بر انسان روزی آمد که تاریکی و ظلمت همه جا … پیشه و غرق در شهوات بودند، گرفتند و به سوی آزادی، برابری و برادری سوق دادند. … مانند عجم‌ها جلوی من برنخیزید، در جواب اصحاب گفتند: شما سید هستید، می‌فرماید: …


نظریه خلافت عمومی انسان در اندیشه سیاسی سید محمد باقر صدر(ره)
مـبنا و محور بنیادین نظریه های سیاسی شهید آیة اللّه سید محمدباقر صدر (ره) را … و شـعور در اوست: (ای برادر تو همه اندیشه ای مابقی خود استخوان و ریشه ای. ) ….. همان گونه که در قرآن ابتدا از خلق آسمان ها و زمین سخن می گوید و بعد بـا جـعل ظـلمات و نور آن را … برابرند و حق خلافت هیچ کس طبیعتا بیش تـر از دیگری نیست, یعنی …


آبان ۱۳۸۹ – دیوان بلبل
دیوان بلبل اشعار زنده یاد علاّمه سید محمد کاظم “بلبل” مشهور به بلبل کابلی. … و حسد و تبعیضات و خودخواهی ها تا گلو در گودال ظلمت فرو رفته بودند، نه کس حلال و … مرزها را به حال اورد و انسانیت و مدنیت و برادری و برابری را قرار قواعد اسلام به مردم فهمانید. … یعنی شفاعتاً و قدماً و درهماً و عملاً به مردم همه چیز را فهماند و زمینه را برای فهم و دانش …


رواداری: روند شکل‌گیری، ژرفش و نهادینه‌شدن آن در غرب، بخش …
لودویگ فویرباخ: خدا یعنی موجودیت خارجی بخشیدن به آگاهی درونی 249 … الکسی دو توکویل: لزوم تعادل در آزادی و برابری اجتماعی 252 ….. نقش برده‌ای که زانو زده و می‌پرسد: «آیا من یک انسان و برادر نیستم؟ …… یک بار بردمیده بود، ما دیگربار مجبور شدیم در ظلمت روزگار بگذرانیم …… فیلم سید باب :طلیعه آیین بهایی.


پایگاه اطلاع رسانی حسینیه حضرت آیت الله العظمی سید …
بله؛ آیة‌ اﷲ سیّد ‌غنی اردبیلی هم تشریف داشتند. ….. در ‌محضر برادر بزرگوارم ‌آیة الله سیّد ‌علی محقّق داماد به تهران می‌آمدیم و آیین دادرسی را …… بیرون آوردن مردم از حیرت نادانی، بیرون آوردن مردم از تاریکی ها، هدایت مردم از ورطۀ ظلمت به سوی قلۀ نور. …… ولی گمان نمی‌کنم الآن تیراژ چند روزنامۀ پرفروش با تیراژ کیهان در آن سال‌ها برابری کند.


ويژه‌نامه تجميعي شماره 13 – گروه تاريخ انديشه معاصر
مبانی فرهنگي و فكري مي‌دهد، تحت اومانيسم و برابري و برادري و آزادي …. سيد جمال با اين آدم درگير مي‌شود و رساله به نام نيچريه مي‌دهد يعني مادي‌گري و طبيعت‌گرايي. آنجا مي‌گويد آنچه كه …… ک : شيخ فضل الله در ظلمت مشروطه ، سيد مجيد حسن زاده ، ص 84 .


پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری : دانشنامه شهید مطهری …
می رویم سراغ مساوات اسلامی، برادری و برابری اسلامی. كسانی كه أبا … دو نفر از آنها افرادی هستند كه ظاهراً مسلّم است كه قبلاً برده بوده اند، یعنی برده های آزادشده بوده اند.


وصیت‌نامه سیاسی – الهی امام خمینی رحمة‌الله‌علیه | روح‌الله
(صعب به معنی دشوار و مشکل و سرکش است و مستصعب مبالغه آن است یعنی بسیار …. علامه سید هاشم بحرانی در «غایة المرام» در باب 28 پیرامون حدیث ثقلین، از طریق راویان و ….. را بویژه ملت ایران اسلامی را بیدار نموده و از ظلمات ستمشاهی به نور اسلام هدایت نموده. …… به امید روزی که با خواست پروردگار عالم این برادری و برابری حاصل شود .


تحلیل روش شیخ اشراق در مسئله تبیین – پژوهشنامه فلسفه دین
سید عباس ذهبی …. در پاسخ به این پرسش باید نحوة ارتباط نور و ظلمت در اندیشة سهروردی تبیین شود. …. از آنجا که میان عقول متکافئه نوعی برابری و عدم رابطة علّی و معلولی وجود دارد، لذا بعضی نسبت به بعضی دیگر از …. اشرف نیز معمولاً با طرف دیگر خود، یعنی امکان اخسّ مطرح می‌شود و این دو قاعده مانند دو برادر مساعد و معاضد یکدیگرند.


مصاحبه با آیة الله سید محمد موسوی خوئینی – پرتال امام خمینی
مصاحبه با آیة الله سید محمد موسوی خوئینی ….. از دید آنان دولت در حقیقت پاسدار حفظ کرامت انسان هاست؛ یعنی مثلا اگر فردی ….. مذهب و دو برادر پرهیز دادند واعلام خطر کردند، ولی چرا تا به امروز این دعوت مصلحانه به نتیجه مطلوب نرسیده است؟ … نگهداشتن این دو طایفۀ اسلامی، سود می برند و در ظلمات اختلاف و خصومت ها تغذیه …


رمضان ماه نزول قرآن و پالایشگاه روح انسانی است – آوا
مسوول دفتر حضرت آیت الله سید سعید حکیم، درخصوص برگزاری نمایشگاه بهار قرآن … بخش انواع بیماریهای روحی و روانی بوده و درعین حال هدایت کننده انسانها از ظلمت به سوی نور است. … جامعه ی بسازد که رحم و مروت، انسانیت برابری، برادری و صممیت در آن موج بزند. … رییس جمهور غنی کشته شدن خبرنگار امریکایی در هلمند را محکوم کرد.


فلسفه انقلاب اسلامی و امپریالیسم جهانی معاصر – انقلاب …
و کلمه رولوشن نیز از ریشه فرهنگی آن یعنی (Revolution) و به معنای جهش چرخشی و ….. را در قلمرو جدیدی از حیات اجتماعی سیاسی وارد نمود و علیرغم شعارهای برابری و برادری … چرایی و چگونگی آنها خود را از ظلمت جهل حیرت افزا و تردید و اضطراب فکری نجات …. شدند» «دنیا ملعبه یهود، سید محمد شیرازی ص 135»: از دیگر نمودها و نشانه هایی که …


بررسی تلمیح و اقتباس مضامین قرآنی و احادیث نبوی در …
تأثیرپذیری مستقیم: به این معنی است که شاعر تمام یا بخشی از یک آیه را در کلام خود با ….. تو بردی به ظلمات کفر اندرون


برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر